POWRÓT DO LISTY

Białe mieszkanie – jak ożywić je kontrastującymi dodatkami!

Wnętrza, w których dominuje biel, już od wielu lat cieszą się dużym powodzeniem. Ten kolor nie tylko rozjaśnia i optycznie powiększa przestrzeń, ale jest również doskonałą bazą dla różnorodnych dodatków.

 

Biel nigdy nie wychodzi z mody

Choć wnętrza w tym kolorze mogą wydawać się pozbawione wyrazu, wystarczy jedynie kilka kolorowych detali, aby ożyły i okazały pełnię swojego piękna. Biel pasuje do wszystkiego, dzięki czemu można z łatwością zmienić charakter całego pomieszczenia, wymieniając jedynie dodatki. Biel może stać się podstawą aranżacji w klimacie klasycznym, minimalistycznym, nowoczesnym, skandynawskim czy rustykalnym.

Biel i drewno w salonie to niezwykle stylowe połączenie

Biały kolor doskonale podkreśla szlachetność drewna, a drewniane powierzchnie ocieplają całą aranżację, sprawiając, że nie jest ona zbyt sterylna i monotonna. Na białym tle pięknie prezentują się ciemniejsze, drewniane ramy okienne. Stół z drewnianym blatem czy wyłożone drewnem schody będą pięknie komponować się z białym otoczeniem. Drewniane detale w postaci frontów szafek, dodadzą charakteru nie tylko salonowi, ale też białej kuchni.

Salon – białe ściany i kolorowe dodatki

Białe ściany w salonie pozwalają na dowolną aranżację całego wnętrza. Niezależnie od tego czy podobają nam się neony, pastele, soczyste czy raczej stonowane barwy, wszystkie one będą wspaniale prezentować się na białym tle. Kolory do białego wnętrza można wprowadzić w postaci mebli, choćby pojedynczego fotela o mocnej barwie, który będzie przyciągającym wzrok akcentem. Białe ściany ożywią też barwne obrazy, zarówno te utrzymane w tradycyjnym, jak i nowoczesnym klimacie.

Czerń i szarość – proste uzupełnienie dla bieli

Dla minimalistów, którzy nie lubią zbyt krzykliwych, wyróżniających się akcentów i barw, dobrym rozwiązaniem będą czarne dodatki w mieszkaniu, które dodadzą wyrazistości białym wnętrzom. Trzeba jednak uważać, żeby nie przesadzić z ich ilością. Nie chodzi o stworzenie czarno-białej przestrzeni, a jedynie o kilka wyrazistych akcentów, które przełamią dominantę bieli i dodadzą całości charakteru. Innym, bardzo stonowanym i eleganckim połączeniem jest biel z szarością.
Białe mieszkania są nie tylko modne, ale dają też ogromne możliwości aranżacyjne. Wiele ciekawych rozwiązań, dopasowanych do indywidualnych potrzeb i gustów klientów, oferuje firma Sarna Architekci, zajmująca się projektowaniem i aranżacją wnętrz.

Realizujemy projekty wnętrz na terenie całej Polski, jak również poza jej granicami dla naszych, wymagających wysokiej jakości, inwestorów.

SARNA ARCHITEKCI Sp.k.

KRS: 0000609145
NIP: PL8133718930

Nowe projekty,
współpraca,
zapytania


T: +48 600 900 070
T: +48 600 930 000

Aleksander Sarna
aleksander@sarna.com.pl