POWRÓT DO LISTY

Jak wybrać architekta wnętrz?

Zbudowanie domu to jedynie połowa pracy – druga to jego zaaranżowanie i urządzenie (i to w taki sposób, aby był funkcjonalny, praktyczny i po prostu ładny). A ponieważ nie każdy właściciel domu lub mieszkania posiada odpowiednią wiedzę czy zdolności, to warto w tym celu sięgnąć po usługi profesjonalnego architekta wnętrz. Jednak na rynku jest tak dużo ofert pracowni architektonicznych, iż trudno zdecydować się na jedną z nich. Tym bardziej, iż nie wiemy, czy dany architekt wnętrz spełni nasze wszystkie oczekiwania. Dlatego też warto poszukać dobrego specjalisty. Ale co to znaczy, iż konkretny architekt jest dobry? Oto kilka podstawowych cech. 

Architekt wnętrz – jakiego szukać?

Projektowanie wnętrz wymaga posiadania wiedzy i odpowiedniego doświadczenia. Dlatego też przed skorzystaniem z usług konkretnego specjalisty warto sprawdzić, czy ten wybrany przez nas może pochwalić się tymi atrybutami. W tym przypadku ważne jest portfolio – czyli zestaw kilku wcześniejszych projektów danego architekta. Dlaczego jest to tak istotne? Otóż portfolio pozwala poznać wcześniejsze prace i zapoznać się ze stylem czy stosowanymi rozwiązaniami. Dodatkowo portfolio pozwala ocenić, czy prace konkretnego architekta przypadły nam do gustu. Ale to nie wszystko. Innym sposobem na sprawdzenie, czy wybrany architekt jest dobrym specjalistą to zebranie referencji, z których można dowiedzieć się, czy poprzedni klienci architekta byli zadowoleni z jego usług. W tym celu warto poprosić o kontakt do osób, z którymi wcześniej współpracował dany specjalista.

Dobry architekt wnętrz powinien wychodzić naprzeciw potrzebom klienta

Profesjonalny architekt wnętrz powinien skupiać się na potrzebach klientów i dopasowywać do nich konkretne rozwiązania aranżacyjne. Co to oznacza w praktyce? Otóż projektowanie wnętrz danego domu lub mieszkania powinno rozpocząć się od poznania jego właściciela (i ewentualnie innych członków rodziny), jego potrzeb, upodobań, pomysłów, form spędzania czasu czy preferencji. Tylko wtedy uda mu się dopasować projekt pod konkretne oczekiwania. Jednocześnie dobry architekt nie powinien narzucać swojego zdania, a ewentualne rozwiązania proponować na drodze negocjacji i zachęty.

 Projektant wnętrz powinien mieć dobry kontakt z klientem

Kolejną cechą dobrego architekta wnętrz jest świetny kontakt z klientem – gdyż tylko w ten sposób uda mu się zrozumieć potrzeby klienta i przełożyć je na konkretny projekt. Dobry projektant wnętrz to swego rodzaju psycholog, który uważnie słucha, proponuje rozwiązania i umiejętnie łączy wszystkie pomysły. A jedynie dobry kontakt z właścicielem mieszkania lub domu pozwala dojść do porozumienia.

Dobry projektant wnętrz to gwarancja stworzenia funkcjonalnego i ładnego wnętrza. Dlatego warto wybierać profesjonalistów. Ciekawą ofertę architektów można znaleźć w pracowni Naszej www.sarna-architekci.pl, której oddziały znajdują się zarówno w Warszawie, jak i w Krakowie.

Realizujemy projekty wnętrz na terenie całej Polski, jak również poza jej granicami dla naszych, wymagających wysokiej jakości, inwestorów.

SARNA ARCHITEKCI Sp.k.

KRS: 0000609145
NIP: PL8133718930

Nowe projekty,
współpraca,
zapytania


T: +48 600 900 070
T: +48 600 930 000

Aleksander Sarna
aleksander@sarna.com.pl