POWRÓT DO LISTY

KUCHNIA, jakże ważne dla każdego z nas miejsce w domu…

Aranzacja wnętrz / weekendowe przemyślenia Architekta Wnętrz

Gdy w naszym biurze przygotowujemy Projekty wnetrz mieszkalnych miejscem któremu, najczęściej poświecamy najwięcej uwagi, jest kuchnia, w praktyce najważniejsze miejsce w każdym domu, skupiające nasze życie rodzinne.

Współczesne kuchnie nie powstają w zakurzonych stolarniach z leżącymi na podłodze „trotami” tj. płaskimi, dłuższymi fragmentami drewna powstającymi jako produkt uboczny w procesie jego obróbki, tj. szlifowania. Wielu osobom podnoszącym „troty’ towarzyszyło jedno z przyjemniejszych uczuć – podnoszenie pełnych garści – nic nieważącego pachnącego żywicą materiału. Aranzacja wnętrz była kiedyś zupełnie innym rodzajem doznań pracując z naturalnymi materiałami.

Obecnie Projekty wnętrz Mieszkalnych, których bardzo ważnym elementem są kuchnie maja nieco inny charakter. Obecne kuchnie – dzieła sztuki powstające u renomowanych producentów powstają w stolarniach przy zastosowaniu nowoczesnych, bardzo precyzyjnych maszyn szlifujących, które są w stanie zeszlifować druk z gazety. W procesie produkcji nie powstają troty, ponieważ nie pracuje się z litym drewnem. Panuje moda na duże, gładkie powierzchnie a tych nie da się uzyskać zważywszy na właściwości drewna.

 

Niezwykle szlachetnym rozwiązaniem może być wstawienie do kuchni stołu wykonanego z litego drewna. Pozornie obcy element wkomponowany pośród gładkiej, lakierowanej na wysoki połysk zabudowy meblowej, ale taki kontrast mocno podkreśla szlachetność takiego „prawdziwego” stołu, lub też pokusić się można o awangardowe rozwiązania popularne w ostatnim okresie szczególnie w Holandii tj. zastosowanie na blaty w kuchni oszlifowanych i zaimpregnowanych desek z rusztowań.

 

 

Kuchnia jak żadne inne wnętrze może pokazywać nasz kosmopolityzm widoczny w przygotowywanych potrawach, czy zgromadzonych akcesoriach / tableware J  , kolekcji win, kaw, herbat. Przygotowując wyszukane potrawy – stosujmy tylko świeże składniki, np. sałata rwana rękami – Nigdy nożem.

 

Efekt takiej autentycznej kuchni możemy jeszcze zwiększyć poprzez zastosowanie np.

stołu z naturalnego orzecha… pachnącego pomarańczą, tj. systematycznie olejowanego.

Powyższe elementy znacząco wspomagają Social life w kuchni.  Każdy dzień w pracy niezwykle miło jest zakończyć w kuchni – multifunkcyjnej przestrzeni pelnej naturalnych zapachów, smaków, być może korzystając z wypielacza do chleba, który oprocz swiezago chleba obdarzy nas bukietem naturalnych zapachów.  Życie domowe spędzamy w większości w strefie kuchni, niezależnie czy przygotowanie posiłków stanowi dla nas tylko codzienny element dnia, czy jest to sfera przyjemności dla zmysłów. Przyjęło się rozwiązanie: salon a anaksem kuchennym, a my proponujemy kuchnie z salonem. Tak sobie wyobrażam ideal: duzy salon z wstawiona do niego kuchnia. Zabudowa kuchenna „przechodzi” w bibliotekę, która zaczyna się w kuchni książkami kucharskimi, a kończy beletrystyka w salonie.

 

Zapraszamy do naszego biura SARNA ARCHITEKCI. Aranżacja wnętrz, projekty wnętrz mieszkalnych to nasza pasja, którą realizujemy z nieustanną przyjemnością.

SARNA ARCHITEKCI

Sp. z o.o. Sp.k.

KRS: 0000609145    NIP: PL8133718930

Nowe projekty,
współpraca,
zapytania

T: +48 600 900 070
T: +48 600 930 000

Aleksander Sarna
aleksander@sarna.com.pl

SARNA
ARCHITEKCI

RZESZÓW

ul. Szpitalna 5/7
PL 35-065 RZESZÓW
T. +48 17 85 95 400

SARNA
ARCHITEKCI

KRAKÓW

ul. Parkowa 11C
PL 33-332 KRAKÓW
T. +48 12 34 50 660

SARNA
ARCHITEKCI

WARSZAWA

ul. Śnieżna 4
PL 03-750 WARSZAWA
T. +48 22 300 16 80