POWRÓT DO LISTY

Przestrzeń biurowa – design czy ergonomia?

Na etapie projektu przestrzeni biurowej pojawia się pytanie - co powinno być priorytetem – estetyka czy walory użytkowe?

Projektując przestrzeń biurową dążymy do wykreowanie takiego wnętrza, która zaciera granice pomiędzy pracą a pasją. Na etapie tworzenia pojawia się pytanie, co powinno być priorytetem – estetyka czy walory użytkowe? Zawsze odpowiadam: Estetyka, ponieważ głęboko wierzę, że wcale nie musi oznaczać to rezygnacji z walorów użytkowych.

Projekt przestrzeni biurowej jest wypadkową analizy potrzeb firmy i kreatywnej pracy twórczej opartej na zdefiniowanych wymaganiach użytkowych co do wnętrza. Najważniejszym jednak czynnikiem jest odpowiedzialność, która dominuje nad designem i praktycznością. W praktyce oznacza to, że tworząc przestrzeń biurową zaspokajającą potrzeby estetyczne projektant i architekta wnętrz i funkcjonalne inwestora, z taką samą atencją poruszamy zagadnienia światła, koloru, kształtu jak i przepisów BHP, przeciwpożarowych czy higieny pracy.

Obecnie dostępne materiały wykończeniowe, czy wyposażenie są bardzo często zaawansowane technologicznie, choć nie zawsze jako użytkownicy jesteśmy tego świadomi. Oczywiście na rynku dostępnych jest mnóstwo produktów, które są tylko piękne, ale na szczęście oferta jest szeroka i wybór „ładnej” rzeczy nie musi oznaczać niepraktycznej. Wręcz przeciwnie, np. szkło czy laminaty mogą być zabezpieczone przed pozostawieniem widocznych odcisków palców, wykładzina podłogowa może charakteryzować się bezklejowym systemem montażu, eliminującym szkodliwe zapachy związane z użyciem standardowego płynnego czy kleju. Piękno nie dotyczy tylko estetyki, piękno to też funkcjonalność. Tak więc wydaje się, że na etapie opracowania Projektu aranżacji wnętrz jest szansa na bardzo dobry kompromis pomiędzy dobrym design’em i ergonomią.

 

Architekt wnętrz Diana Sarna

Realizujemy projekty wnętrz na terenie całej Polski, jak również poza jej granicami dla naszych, wymagających wysokiej jakości, inwestorów.

SARNA ARCHITEKCI Sp.k.

KRS: 0000609145
NIP: PL8133718930

Nowe projekty,
współpraca,
zapytania


T: +48 600 900 070
T: +48 600 930 000

Aleksander Sarna
aleksander@sarna.com.pl