POWRÓT DO LISTY

Szary salon – kilka pomysłów na stylowe wnętrze z dominującą szarością

Szary kolor bywa smutny i przybijający, nie znaczy to jednak, że wnętrza, w których dominuje, muszą mieć właśnie taki klimat. Szare mieszkanie może być niezwykle stylowe i ponadczasowe, a przy tym – przytulne i oryginalne. Jak zaaranżować szary salon? Poniżej przedstawiamy kilka sprawdzonych trików.

Nowoczesny szary salon nie musi być nudnym, ani tym bardziej nieciekawym wnętrzem. Bardzo ciekawy efekt, daleki od szarej monotonii, można uzyskać, umiejętnie łącząc kolory i dobierając dodatki.

Salon biało szary – nowocześnie i stylowo

Biało szary salon prezentuje się stylowo, nowocześnie, ale na pewno nie ponuro. Wynika to z faktu, że w przeciwieństwie do wszystkich odcieni szarości, biel bardzo skutecznie odbija światło, dzięki czemu wnętrze staje się jasne i żywe. Takie zestawienie kolorystyczne jest idealne dla miłośników dużej przestrzeni i minimalistycznego stylu – połączenie szarości i bieli dodaje wnętrzu nutkę surowości, tak bardzo pożądanej w konwencji modern. Ciekawy efekt można uzyskać, łącząc szare ściany z białymi płytkami podłogowymi lub odwrotnie – do białych ścian dobierając szare płytki. Gres lub ceramika to tylko jedno z proponowanych rozwiązań, bo salon biało szary z drewnem na podłodze też prezentuje się znakomicie i równie nowocześnie.

Salon beżowo szary – beż ociepli wnętrze

Jeżeli takie połączenie jest dla ciebie zbyt surowe, lepszym rozwiązaniem może okazać się beżowo szary salon. Beżowe elementy wykończeniowe ożywią wnętrze. Takie zestawienie cechuje się klasyczną elegancją, ale jednocześnie – nie brak mu nowoczesności. Jednocześnie, beż przełamie monotonię szarych ścian. Taka kompozycja świetnie sprawdzi się w dużych salonach, ale nie ma żadnych przeciwwskazań przed tym, żeby w taki sposób zaaranżować także mniejsze wnętrza.

Salon szary z drewnem – kompozycja idealna

Salon szary z beżowymi akcentami najlepiej wygląda w zestawieniu z drewnianą podłogą. Drewno skutecznie podkreśli kolorystykę wnętrza i doda mu kolejną porcję ciepła. Z szarościami i beżem, najlepiej komponuje się jasne, naturalne drewno. Jeżeli wnętrze ma mieć klasyczny charakter, warto użyć ciemnego drewna, ale uwaga – takie zestawienie jest optycznie „ciężkie”, więc przypadnie do gustu tylko miłośnikom klasycznych pomieszczeń, zaaranżowanych w gabinetowym stylu.

Szary salon – jakie dodatki?

Nie są to jedyne pomysły na szary salon zaprojektowane przez naszego architekta wnętrz. Aranżacje mogą też uwzględniać zastosowanie dodatków w kolorach, które stanowią przeciwwagę do szarości. Takie wnętrza świetnie komponują się z dodatkami, utrzymanymi w odcieniach pudrowego różu, jasnej zieleni, czerwienni, a nawet koloru żółtego. Nie ma też żadnych przeciwwskazań przed skompletowaniem dodatków w kolorze niebieskim. Szary to bardzo uniwersalny kolor, który daje wiele możliwości aranżacyjnych.

Realizujemy projekty wnętrz na terenie całej Polski, jak również poza jej granicami dla naszych, wymagających wysokiej jakości, inwestorów.

SARNA ARCHITEKCI Sp.k.

KRS: 0000609145
NIP: PL8133718930

Nowe projekty,
współpraca,
zapytania


T: +48 600 900 070
T: +48 600 930 000

Aleksander Sarna
aleksander@sarna.com.pl