POWRÓT DO LISTY

Trendy w aranżacji wnętrz 2021 – co będzie modne w nowym roku?

Wszyscy wiemy, jak ważnym elementem świata mody jest aranżacja wnętrz. 2021 rok stawia pod tym względem na zbliżanie się do natury, dominację odcienia jasno niebieskiego czy też dominujące we wnętrzach – spokój, wyciszenie oraz harmonia. Co jeszcze warto wiedzieć o trendach wnętrzarskich w 2021 r.?

 

Trendy – architektura 2021

W 2021 roku minimalizm powraca do łask. Ten nurt zapoczątkowany w sztuce w latach 60. XX wieku powraca właśnie teraz. W architekturze objawia się on przede wszystkim stonowaną stylistyką, unikającą nadmiernej intensywności i dekoracyjności, a także dążeniem do przestrzeni czytelnej oraz uporządkowanej. Najważniejszą rolę w minimalistycznych wnętrzach odgrywają detal, forma oraz zastosowane materiały. Minimalizm opiera się na zasadzie: mniej znaczy więcej.

Trendy – wnętrza – 2021

Kluczowe w trendach wnętrzarskich 2021 roku są naturalne surowce. Dzięki wykorzystaniu takich materiałów będziemy mieli możliwość przeniesienia natury do naszych wnętrz. Do znanych surowców naturalnych, które będą się doskonale nadawały należą: wełna, drewno, len, aksamit, metal, skóra ekologiczna, wiklina, jedwab i wiele innych.
Do najbardziej popularnych w 2021 roku powierzchni będą należały niepomalowane powierzchnie drewniane, a także faktury kamienia. Istotne będzie także naturalne światło – modne są zatem wielkoformatowe okna.
Wciąż w modzie stawia się na tapety we wzory florystyczne oraz na żywe rośliny.

Architektura 2021

Jeden z najmodniejszych materiałów w 2021 roku będzie stanowiło jasne drewno – najlepiej naturalne bądź dokładnie je imitujące. Będzie ono wykorzystywane nie tylko w produkcji mebli czy przy wykańczaniu podłóg, ale również jako okładzina sufitu albo ścian.
Jasne drewno doskonale pasuje do wielofunkcyjnych mieszkań oraz biur.
Gorącym trendem tego roku jest również zrównoważony design. W Polsce nie jest to jeszcze zauważalne tak bardzo jak na zachodzie, ale niebawem z pewnością pojawią się ciekawe propozycje na naszym rodzimym rynku.

Realizujemy projekty wnętrz na terenie całej Polski, jak również poza jej granicami dla naszych, wymagających wysokiej jakości, inwestorów.

SARNA ARCHITEKCI Sp.k.

KRS: 0000609145
NIP: PL8133718930

Nowe projekty,
współpraca,
zapytania


T: +48 600 900 070
T: +48 600 930 000

Aleksander Sarna
aleksander@sarna.com.pl