POWRÓT DO LISTY

Kominek w salonie – pomysły na aranżacje wnętrza

Kominek to marzenie wielu osób, które coraz częściej się spełnia. O instalacji tego urokliwego elementu wyposażenia warto jednak pomyśleć już podczas projektowania naszego domu. Pozwoli nam to zachować wszelkie wymogi bezpieczeństwa oraz zastanowić się, w jaki sposób zaaranżować salon, w którym pojawi się kominek. A możliwości jest naprawdę wiele!

Kominek a styl całego wnętrza

Wybierając sam kominek oraz planując jego późniejszą aranżację, musimy wziąć pod uwagę to, w jakim stylu zamierzamy urządzić cały salon. Te elementy muszą bowiem ze sobą współgrać, aby tworzyły spójną, modną całość. W tym przypadku w polskich domach królują głównie dwa rozwiązania.

Jeśli należymy do wielbicieli nowoczesnych, loftowych czy industrialnych aranżacji wnętrz, kominek powinien mieć również oszczędną formę. Należy więc stawiać na minimalizm, ale na szczęście wybór kominków tego typu jest obecnie bardzo duży. Konstrukcja może być wówczas wykonana z karton-gipsu i pomalowana na dowolny kolor (np. biel, szarość lub czerń) albo wykończona płytami kamiennymi, wykonanymi np. z marmuru czy granitu.

Z kolei dla osób marzących o bardziej klasycznym wystroju wnętrz dobrym pomysłem może okazać się wykończenie kominka przy pomocy eleganckiej sztukaterii, na której można postawić świece, zdjęcia lub inne ozdoby. We wnętrzach o charakterze rustykalnym pięknie prezentować się będą natomiast kominki drewniane lub ceglane.

Architekt wnętrz – profesjonalna pomoc na wagę złota

Jeśli nie mamy wyraźnej wizji dotyczącej tego, jak powinien wyglądać nasz salon z kominkiem, pomóc nam może doświadczony projektant wnętrz. Taka osoba po wysłuchaniu naszych pomysłów i zapoznaniu się z naszymi upodobaniami stworzy profesjonalny plan aranżacji salonu, który oczywiście będziemy mogli modyfikować. Pomoc renomowanej firmy tego typu, która oferuje home staging przyda się także jeśli planujemy sprzedać daną nieruchomość i chcemy, by prezentowała się doskonale. Warto wówczas postawić na doświadczonych projektantów z firmy Sarna Architekci, z siedzibą w Rzeszowie, Krakowie i Warszawie, którzy pomagają klientom z całego kraju.

SARNA ARCHITEKCI

Sp. z o.o. Sp.k.

KRS: 0000609145    NIP: PL8133718930

Nowe projekty,
współpraca,
zapytania

T: +48 600 900 070
T: +48 600 930 000

Aleksander Sarna
aleksander@sarna.com.pl

SARNA
ARCHITEKCI

RZESZÓW

ul. Szpitalna 5/7
PL 35-065 RZESZÓW
T. +48 17 85 95 400

SARNA
ARCHITEKCI

KRAKÓW

ul. Parkowa 11C
PL 33-332 KRAKÓW
T. +48 12 34 50 660

SARNA
ARCHITEKCI

WARSZAWA

ul. Śnieżna 4
PL 03-750 WARSZAWA
T. +48 22 300 16 80