POWRÓT DO LISTY

Projektowanie wnętrz – ile kosztuje?

Dobrze zaaranżowane wnętrze to marzenie każdego właściciela domu czy mieszkania. A ponieważ nie każdy posiada odpowiednią wiedzę czy doświadczenie na samodzielne zaprojektowanie prywatnej przestrzeni, to sięga po usługi profesjonalnego architekta wnętrz. Usługi takich specjalistów cieszą się coraz większą popularnością. Co więcej – dzisiaj jest to niemal standard, by już na etapie kupowania bądź remontowania nieruchomości korzystać z takiej pomocy. Dlatego też zasadne wydaje się być pytanie – jaki jest cennik architekta wnętrz? W tym przypadku zależy to od kilku czynników.

Projektowanie wnętrz  a cennik

Nie ma jednego uniwersalnego cennika, który określa koszt takich usług. Co ważne – architekci wnętrz najczęściej posługują się ceną za metr. Dlaczego? Otóż taka wycena pozwala na szybkie i łatwe obliczenie całościowego kosztu. Dodatkowo jest to cena uśredniona uzależniona od kilku czynników, wśród których warto wymienić:

  • metraż (im jest on większy, tym cena za metr jest niższa)
  • powierzchni (mieszkanie lub dom czy też lokal użytkowy mający dodatkowe wymagania – projekt tego drugiego jest zazwyczaj wyższy)
  • zakres projektu (jednorazowa konsultacja, projekt koncepcyjny – pewne założenia funkcjonalne wraz z wizualizacją, projekt kompleksowy – pełne opracowanie części koncepcyjnej oraz wykonawczej, projekt kompleksowy z wykonaniem pod klucz – wykonanie projektu i jego pełna realizacja)
  • lokalizacja (najwyższe ceny są w dużych miastach – takich jak Warszawa, Gdańsk, Poznań czy Wrocław)
  • doświadczenie projektanta (im jest ono większe,  tym koszt projektu może być wyższy)

Zatem jak wygląda cena za metr u architekta wnętrz? Średnio jest to od kilkadziesiąt do kilkuset zł za. Wiele zależy od samej powierzchni, jej stanu i zakresu obowiązków architekta. W przypadku kompleksowych usług architekta wnętrz jego stawka jest zazwyczaj nieco wyższa. Jednocześnie należy pamiętać, iż są to ceny bardzo orientacyjne, które często są ustalane indywidualnie i dodatkowo mogą być negocjowane.

Zakres usług architekta wnętrz

Zakres usług architekta wnętrz może być bardzo różnorodny – w zależności od tego, na co się zdecydujemy. Może to być:

  • wizualizacja wnętrza
  • jednorazowa konsultacja
  • wstępna koncepcja
  • całościowy projekt
  • projekt wraz z nadzorem jego wykonania

Dodatkowo architekt wnętrz może zająć się wszelkimi pracami wchodzącymi w zakres aranżacji wnętrza – od listy zakupów, poprzez negocjowanie cen z dostawcami, aż po nadzorowanie ekip budowlanych, wybór mebli i wyposażenia oraz dokonywanie określonych zakupów. W tym przypadku wszystko zależy od potrzeb i oczekiwań klienta.

Projektowanie wnętrz u zawodowego architekta cieszy się coraz większym zainteresowaniem. I trudno się temu dziwić, bo jest to bardzo przydatna usługa. I my również oferujemy takie usługi, dlatego zapraszamy do kontaktu w celu indywidualnej wyceny takich prac.

Realizujemy projekty wnętrz na terenie całej Polski, jak również poza jej granicami dla naszych, wymagających wysokiej jakości, inwestorów.

SARNA ARCHITEKCI Sp.k.

KRS: 0000609145
NIP: PL8133718930

Nowe projekty,
współpraca,
zapytania


T: +48 600 900 070
T: +48 600 930 000

Aleksander Sarna
aleksander@sarna.com.pl